• Lief & leed tiplijn
  • Lang leve de zomertijd!

    De afgelopen maanden zijn in meerdere opzichten intens geweest. Uiteraard gebeurt er altijd wel wat, maar soms komt er in korte tijd wel heel veel samen. Mooie ontwikkelingen, lastige beslissingen en ook momenten van verdriet.

    Wat begon als een vrij logisch en positief plan, namelijk het uitbreiden van onze veldverlichting in verband met het naderende weekendvoetbal, liep al snel anders dan verwacht. In gesprekken met leveranciers kregen we het advies om eerst onze bestaande lichtmasten te laten keuren. De uitkomst daarvan kwam eerlijk gezegd als een schok, alle lichtmasten werden afgekeurd. Waar we dachten na te denken over uitbreiding, stonden we ineens voor een totaal ander vraagstuk: volledige vervanging.

    Na de afkeuring zijn we natuurlijk direct in actie gekomen om de situatie veilig te krijgen en ervoor te zorgen dat we weer konden trainen en spelen. Parallel daaraan zijn we als bestuur aan de slag gegaan met de financiële en organisatorische kant. Dat betekent een investering van ongeveer € 100.000, een bedrag waar we simpelweg geen rekening mee hadden gehouden en waarvoor we ook niets hadden gereserveerd. We hebben verschillende fondsen aangeschreven, waarvan we natuurlijk hopen dat deze ons willen ondersteunen. Daarnaast moeten we zelf ook een bijdrage leveren. Veel fondsen, maar ook de gemeente, zien dat als een belangrijke voorwaarde om eventueel bij te dragen.

    Als eerste stap in het zelf werven van middelen zijn we een crowdfunding gestart. Het doel daarvan is € 35.000. Op het moment van schrijven staat de teller op € 19.069 en zijn we dus al over de helft. Mooi om te zien dat de actie steeds meer begint te leven binnen de club. Ik zie allerlei leuke initiatieven voorbij komen: spelers die muffins, eieren, kaarsen en zelfs garnalenkroketten verkopen om geld op te halen. Er is zelfs een team dat wil helpen bij de installatie van de lampen. Dat laat zien hoeveel betrokkenheid er is. Later dit jaar zullen nog andere initiatieven volgen, zoals een veiling en een gala- of feestavond.

    Voor zo’n grote investering is draagvlak binnen de vereniging essentieel. Daarom hebben we op 24 maart een extra Algemene Ledenvergadering georganiseerd. Tijdens die avond hebben we de situatie zo transparant mogelijk toegelicht: wat er is gebeurd, welke stappen we hebben gezet, welke opties er zijn en wat de financiële consequenties zijn. Het was goed om te merken dat er begrip was voor de situatie. De leden hebben vertrouwen uitgesproken in de aanpak en akkoord gegeven op de investering.

    Dat gaf ons de mogelijkheid om door te pakken en de nieuwe lichtmasten te bestellen, zodat we in het najaar weer gewoon kunnen trainen onder goede en veilige verlichting. De opdracht hiervoor is deze week verstrekt.

    Tussen alle ontwikkelingen door werden we als vereniging ook geconfronteerd met verdrietig nieuws. In korte tijd zijn Sietzo IJzer en Dirk Hoogesteger overleden. Twee mannen die beide al meer dan 80 jaar lid waren van onze club. Dat zegt eigenlijk alles. Mensen die Succes hebben zien groeien, die generaties hebben meegemaakt en die op hun eigen manier jarenlang onderdeel uitmaakten van onze vereniging. Op zulke momenten realiseer je je weer dat een club meer is dan alleen voetbal.

    En tegelijkertijd gaat het gewone verenigingsleven ook door. Er wordt gevoetbald, er wordt gelachen en er worden wedstrijden gespeeld. De jeugdteams gaan de laatste fase van het seizoen in en achter de schermen zijn de jeugdcommissie en technische commissie alweer druk bezig met de teamindelingen voor volgend seizoen. Ook bij de senioren valt er nog genoeg te winnen. Succes 4 en Succes 7 doen nog volop mee om het kampioenschap en ook Succes 1 en 2 staan, ondanks de enorme ziekenboeg, nog altijd stevig in het linker rijtje.

    Wat deze periode vooral laat zien, is hoe we dit samen doen. Er wordt meegedacht, geholpen en geschakeld waar nodig. Dat zie je ook terug op het veld: alle trainers en spelers hebben meegeholpen om met de beperkte overgebleven veldverlichting iedereen te laten trainen. Dank voor jullie flexibiliteit, en lang leve de zomertijd.

    Namens het bestuur alvast een fijn Paasweekend en tot maandag bij Succes 1 - Hollandia T 1.

    Raymond Leever